Poznaję Boży świat – podręcznik do religii dla 1 klasy szkoły podstawowej

Poznaję Boży świat – podstawowe informacje

Podręcznik “Poznaję boży świat” to książka do religii dla dzieci uczących się w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Przyjmuje ona formę zeszytu ćwiczeń z ciekawymi zadaniami do wykonania, która zawiera podstawową wiedzą dotyczącą wiary katolickiej. Jest to wiedza, którą powinno przyswoić dziecko w wieku 6 i 7 lat. Jej autorem jest Ksiądz dr Krzysztof Mielnicki. Autor posiada bogate doświadczenie w metodyce nauczania dzieci.

Co znajduje się w podręczniku?

Rebusy o tematyce religijnej, które znajdziemy w podręczniku, nie tylko przekazują dzieciom wiedzę dotyczącą wiary, ale również stymulują przy tym ich rozwój umysłowy. Dziecko uczy się cierpliwości w docieraniu do informacji i w pogłębianiu swojej relacji z Bogiem. Kolorowanki pełne katolickich motywów pozwalają na zrelaksowanie się i zapewniają dużo zabawy w trakcie nauki katechetycznej. Młodzi uczniowie zdają sobie sprawę, że nauka może być przyjemna i wiązać się z ciekawymi zdaniami. Uzupełnianie literek w religijnych sentencjach stymuluje naukę pisania, która jest tak ważna w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Rysowanie po numerach to kolejne zadanie znane z naszego dzieciństwa. Obaz związany z poleceniem wyłania się z czasem i jest kreowany przez samo dziecko. Karteczki z cytatami zapoznają uczniów z najważniejszymi myślami zawartymi w Biblii. Jasne polecenia sprawiają, że dziecko wie dokładnie co robić i czuje satysfakcje z wykonanego zadania. Prosta, a jednocześnie ciekawa oprawa graficzna przyciąga uwagę dzieci i zachęca do interakcji z książką. Numeracja stron ułatwia sprawne poruszanie się po książce na katechezie. Grafiki zostały wykonane ze starannością. Zeszyt ćwiczeń jest dopracowaną pozycją. Postaci rodzinne występujące na kartach podręcznika ułatwiają dziecku wprowadzenie w bogaty świat religii katolickiej. Jednocześnie dziecko zdaje sobie sprawę, jak ważna jest rodzina, która stanowi fundament nauki katolickiej.

Dlaczego podręcznik do religiiPoznaję boży świat (www.taniaksiazka.pl)” to dobry wybór:

– podręcznik jest dostosowany do zdolności poznawczych dziecka w 1 klasie podstawówki,

– składa się z zadań i poleceń, które sprawiają dziecku przyjemność i są w stanie zatrzymać je na dłużej,

– treści zawarte w pozycji są w pełni zgodne z doktryną katolicką.

O autorze

Ksiądz dr Krzysztof Mielnicki jest autorem wielu szkolnych podręczników do religii, książek z zakresu przygotowania do bierzmowania oraz przewodników metodycznych do nauczania. Posiada cenione odznaczenia (np. medal Komisji Edukacji Narodowej). Bierze czynny udział w konferencjach katechetycznych. Od 2016 r. jest rzeczoznawca ds. oceny programów nauczania religii i podręczników katechetycznych przy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. W 2021 r. był Współorganizatorem Ogólnopolskiej Konferencji dla Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Łączy doświadczenie katechetyczne z ogromną wiedzą na temat wiary katolickiej.

About the Author

You may also like these